Национална универсиада 2021Стара Загора приключи с редица медали за спортистите от Тракийски университет

Успешно приключи Национална универсиада 2021 г. Стара Загора, чиито домакини бяха Тракийският университет и Община Стара Загора .Мащабното спортно събитие тази година събра над 1000 студенти от 20 университета. Състезателите премериха сили в 13 вида спорт в продължение на 4 дни.

Отлично се представиха отборите на университета-домакин в различните спортни дисциплини.

Женският отбор по баскетбол на Тракийски университет спечели шампионската титла на Националната универсиада 2021. Треньор на отбора е Мария Иванова, преподавател в катедра “Физическо възпитание и спорт”. Баскетболистките завършиха първи и в дисциплината баскетбол 3х3. Със спечелването на титлата баскетболния отбор-жени добива право за участие в Европейския университетски шампионат по баскетбол 3х3, под егидата на EUSA.

Представителният отбор по джудо също взе участие в Националната универсиада. Състезателите завоюваха почетното второ място в отборната надпревара и шампионска титла за индивидуалния състезател Николина Чуклева от Ветеринарномедицинския факултет.

Бадминтонистите на Тракийския университет се класираха на 3-то място в отборната надпревара.

Георгиос Догоритис от Ветеринарномедицински факултет заслужи 2-рото място в дисциплината 50 м. бътерфлай и 4-то място на 100 м. бътерфлай.

Златни медали от Националната универсиада 2021 за Тракийския университет завоюва  в две лекоатлетически дисциплини – 400 и 800 метра бягане – Полина Тодорова

В дисциплината хвърляне на диск второ място спечели Лили Стойчева от Филиала в Хасково. В щафетата 4 по 100 метра жени студентите на ТРУ се класираха на 4-то място.

В дисциплината спортно ориентиране 4-то място на средна дистанция и 5-то място на спринт заслужи Петя Кънчева от Педагогически факултет.

Категория: СПОРТ