„Берое“ с втора победа над „Левски“

„Берое“ се наложи над „Левски“ с 91:74 в среща от 20-ти кръг на НБЛ.
Двубоят в София не започна добре за старозагорския тим. Момчетата на Любо Минчев загубиха първата част с 24:25, а втората с 12:15 и на полувремето изоставаха с 4 точки – 39:43. Много добра трета четвърт обаче подсигури победата на Берое.
„Зелено-белите“ вдигнаха оборотите и успяха да обърнат резултата в своя полза. В последната четвърт двата тима просто доиграха срещата.
Общо шестима играчи на „Берое“ завършиха двубоя с двуцифрен точков актив – Николай Николов, Аарън Джоунс, Омари Гудул, Шейн Гибсън, Стипе Тесия и Брандис Райли Рос. Най-резултатен стана Омари Гудул, който се отчете с 21 точки.
„Берое“ и „Левски“ приключват срещите помежду си в редовния сезон в шампионата с баланс от 2-1 успеха в полза на старозагорсци.