„Берое“ отстъпи на „Ботев“

Баскетболният „Берое“ допусна трета загуба в НБЛ. Момчетата на Любо Минчев отстъпиха на „Балкан“ с 65:84.Срещата се изигра в „Арена Ботевград“.
Двубоят бе труден за „зелено-белите“.Домакините от Ботевград поведоха още през първата четвърт и тaка до последната част на двубоя старозагорския тим не успя да поведе в резултата. „Берое“ спечелиха само последната четвърт с 20:19 точки.
Най-резултатен за „Берое“ бе Шейн Гибсън с 16 точки. Аарън Джоунс се отчете с дабъл-дабъл – 13 точки и 11 борби. За победителите с 22 точки завърши Станимир Маринов.
Поражение обаче претърпя и основния конкурент на Берое за второто място в класирането – Рилски спортист. Така „зелено-белите“ ще запазят второто си място в подреждането въпреки загубата в „Арена Ботевград“.
В следващия кръга старозагорци гостуват на Черно море Тича във Варна. Преди това обаче предстои двубой от Балканската лига като съперник е „Башкими“ (Призрен).Срещата е утре от 20:00 часа българско време.