Баскетболистките на „Берое“ разгромиха „Триглав“ в Адриатическата лига

Баскетболният тим на „Берое“ при жените постигна втора победа в Адриатическата лига. Дамите победиха безапелационно словенския „Триглав“ със 70:57 в среща изиграна в общинска спортна зала Стара Загора.
Двубоят започна добре за „Берое“,който поведоха със 7 точки, но гостите бързо изравниха. След поредица успешни атаки от страна на домакините първата четвърт завърши с 25:14 в полза на „Берое“.
Преднината на старозагорския тим се запази и до почивката.През третата четвърт момичетата от Триглав се доближиха само на 3 точки от своя съперник при 43:40, но серия от 12:2 за „Берое“ на практика реши изхода от срещата преди началото на последната част. В нея двата тима играха равностойно, размениха си по 15 точки и фиксираха крайното 70-57.
Най- много точки за победителите отбеляза Моник Рийд- 19, към които добави и 16 борби . По 13 точки за „Берое“ реализираха Мария Желязкова и Келиндра Закъри. За „Триглав“ най-полезна беше Ребека Абрамович, която се отличи със 17 точки.