„Берое“ отстъпи на „Сигал“ в първия полуфинален сблъсък на Балканската лига

Баскетболният тим на „Берое“ претърпя поражение в първия сблъсък от полуфинала на Балканската лига. Момчетата на Любомир Минчев отстъпиха на „Сигал“ Прищина със 75:89 в среща изиграна в общинска спортна зала „Стара Загора“.
Подкрепяни от феновете си старозагорци играха равностойно на съперника си през първото полувреме. След почивката обаче косовският тим постигна сериозна преднина и успя да я запази до края на двубоя.
Най-резултатен за „зелено-белите“ бе Александър Тодорович с 19 точки. Двуцифрен точков актив записаха още Аштън Мур и Еврик Гари. Вижте коментарите след мача на наставника на „Берое“ Любомир Минчев и ст.треньора на „Сигал“ Антонис Константинидис.
Вторият сблъсък между „Берое“ и „Сигал“ ще се проведе след седмица на косовска земя. Преди това обаче старозагорци ще бъдат домакини на среща от Национална баскетболна лига. Двубоят ще се играе на 25 март (петък ) в общинска спортна зала „Стара Загора“, а съперник ще е тима на „Черно Море“.