Баскетболистките на „Берое“ загубиха от „Монтана“

Женският баскетболен отбор на „Берое“ загуби като домакин от тима на Монтана. Старозагорки отстъпиха със 59:74 на носителките на купата на България. Двубоят се проведе в общинска спортна зала „Стара Загора“.
Първата част бе почти равностойна, но след това Монтана вдигна оборотите и поведе с 19:11. В началото на втората четвърт „Берое“ успя да изравни за кратко благодарение на добрата игра на Радослава Бъчварова, но гостите бързо натрупаха преднина и поведоха със сериозна разлика в резултата. През третата част тимът на Монтана водеше с 20 точки преднина и това предреши изхода на срещата. Най-резултатна за „Берое“ бе американката Ла’Кийша Сътън с 24 точки, а Радослава Бъчварова записа 14 точки и 10 борби.

Категория: СПОРТ