Отличиха най-добрите художници в национален конкурс за детска рисунка

В Стара Загора отличиха най-добрите малки художници в национален конкурс
Рисунките на най-добрите художници от шестото издание на Национален
конкурс за рисунка „Моят празник” 2021 година ще бъдат подредени
в специална изложба. Конкурсът  се организира от Център за подкрепа за личностно
развитие (ЦПЛР) и Община Стара Загора.
Експозицията ще бъде открита на 6 декември 2021 година в изложбена зала на
ул. „Лубор Байер” и отворена за посещения при спазване на мерки в условия на
КОВИД – 19.
Тази година в конкурса участваха над 400 рисунки на деца от страната,
разделени в две възрастови групи. Участниците са представители на 41
училища и детски градини, 14 школи към ЦПЛР, 2 народни читалища и 1
специализирана институция, 5 частни художествени школи и 4 индивидуални
участници от общо 42 населени места и 23 областни града от България. Участие в
конкурса взеха и представители на 8 училища от град Стара Загора.
След селекция от компетентното жури, бяха определени класиралите се и бяха
избрани 120 рисунки, които ще украсят изложбената зала. Освен обявените в
статута награди, тази година още девет участника ще получат отличия за
своето представяне – награда за най-добре представил се участник от град
Стара Загора , награда на обществен посредник на територията на община Стара
Загора, награда на Млад омбудсман на Стара Загора, награди на Обществен
дарителски фонд – Стара Загора, награди на граждански клуб „ЛИПА” и
награди на СНЦ „Лайънс клуб Стара Загора – Августа”. Всички участници,
чиито произведения са избрани за изложбата, ще получат грамоти.
Грамоти ще получат и институциите и ръководителите на школи с най-голямо
участие.
Жури в състав  художниците Тошо Стефанов,  Слави
Славов, Юлия Славова, д-р Милен Алагенски, председател на
представителството на СБХ в град Стара Загора и Иво Козаров, разгледа и
оцени получените до крайния срок по статут 04.11.2021 г. рисунки. Журито
присъди грамоти и предметни награди:
СПЕЦИАЛНА НАГРАДА НА ОБЩИНА СТАРА ЗАГОРА
Михаела Жан – Улоф Билунд -7 години
Школа „Арт Попово“, град Попово, област Търговище
ПЪРВА ВЪЗРАСТОВА ГРУПА
ПЪРВА НАГРАДА
Теодора Милчева – 8 години,

Кръжок „Сръчни ръчички“, НЧ “Развитие 1926“ село Стража, област Търговище
ВТОРА НАГРАДА
Лора Мирева – 7 години
Ателие за изобразителни изкуства – Даша Батембергска, град Търговище
ТРЕТА НАГРАДА
Ерен Алиосманов -7 години
Школа по изобразителни изкуства – ЦПЛР – ОДК, град Търговище
ПООЩРИТЕЛНА НАГРАДА
Никол Светозарова – 10 години
Ателие за изобразителни изкуства – Даша Батембергска, град Търговище
ПООЩРИТЕЛНА НАГРАДА
Владислав Богданов – 7 години
Ателие „Приказен свят“ град София
ПООЩРИТЕЛНА НАГРАДА
Елина Василева – 9 години
ОЦИИД „Тунджа“, село Кабиле, област Ямбол
ВТОРА ВЪЗРАСТОВА ГРУПА
ПЪРВА НАГРАДА
Божидар Беров – 13 години – Ателие „Приказен свят“, град София
ВТОРА НАГРАДА
Петя Димитрова -11 години – ОДЦКИ – град Русе
ТРЕТА НАГРАДА
Доника Георгиева -13 години
ОУ “Св. Св. Кирил и Методий“, град Николаево, област Стара Загора
ПООЩРИТЕЛНА НАГРАДА
Фатме Лютфи -13 години
Група „Арт“, ЦПЛР, град Сунгурларе, област Бургас
ПООЩРИТЕЛНА НАГРАДА
Селен Наимова -13 години
Школа „Арт Попово“, град Попово, област Търговище
ПООЩРИТЕЛНА НАГРАДА
Михаела Грозева -12 години Ателие „Приказен свят“ – град София
ПООЩРИТЕЛНА НАГРАДА
Даниела Петрова -11 години, Школа „Графика“ ЦПЛР – Стара Загора
НАГРАДА НА ЦПЛР – СТАРА ЗАГОРА
Йоанна Терзиева – 8 години, Школа „Графика“, ЦПЛР – Стара Загора
НАГРАДА ЗА НАЙ-ДОБРЕ ПРЕДСТАВИЛ СЕ УЧАСТНИК ОТ СТАРА
ЗАГОРА
Стела Станчева – 6 години
Школа „Живопис“, ЦПЛР – Стара Загора

НАГРАДА НА ОБЩЕСТВЕН ПОСРЕДНИК НА ТЕРИТОРИЯТА НА ОБЩИНА
СТАРА ЗАГОРА
Йоанна Терзиева – 9 години, Школа „Графика“, ЦПЛР – Стара Загора
НАГРАДА НА МЛАД ОМБУДСТМАН на Стара Загора
Софиа Матеова -14 години, Детска Арт школа „Живопис“
към Военен клуб, град Казанлък, област Стара Загора
НАГРАДИ НА СДРУЖЕНИЕ С НЕСТОПАНСКА ЦЕЛ „ЛАЙЪНС КЛУБ
СТАРА ЗАГОРА-АВГУСТА“
Габриела Николова -16 години, Школа „Графика“, ЦПЛР – Стара Загора
Миглена Мариянова -10 години, Представител на ФУЧ по ИИ,
СУ „Цанко Церковски“, град Полски Тръмбеш, област Велико Търново
НАГРАДИ НА ОБЩЕСТВЕН ДАРИТЕЛСКИ ФОНД – СТАРА ЗАГОРА
Ясмин Мюсреф -7 години
Ателие за изобразителни изкуства – Даша Батембергска, град Търговище
Виктория Тошкова – 9 години
Ателие за изобразителни изкуства – Даша Батембергска, град Търговище
НАГРАДИ НА ГРАЖДАНСКИ КЛУБ "ЛИПА"
Стефан Петров – 9 години, ОМЦ „Захарий Стоянов”, “Ателие „Стела и Дара“,
град Добрич
Димитър Ганев – 9 години, ОЦИИД „Tунджа“, село Кабиле, област Ямбол.

Отличиха най-добрите художници в национален конкурс за детска рисунка

За автора
-

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>