Близо 80 плакета и за принос в съхранението и развитието на фолклора бяха присъдени на „Богородична стъпка“ 2021

 

Близо 80 плакета и за принос в съхранението и развитието на фолклора бяха присъдени по време на петнадесетото издание на Националния тракийски фолклорен събор „Богородична стъпка“ 2021.

Журито присъди на:

ПЪРВА СЦЕНА

ПЛАКЕТИ ЗА ПРИНОС

  1. Танцов клуб „Роза“ с. Горно Черковище, община Казанлък
  2. НЧ „Паисий Хилендарски -1909“, с. Гъбене, община Габрово
  3. НЧ „Христо Ботев – 1942“, с. Белица, община Тутракан
  4. НЧ „Просвета -1919“, с. Костандово, община Ракитово
  5. НЧ „Просвета -1936“, с. Беласица, община Петрич
  6. НЧ „Паисий – 1909“, с. Малево, община Чепеларе -Група за автентичен фолклор
  1. Клуб за народни танци и хора „Общество за фолклор“, гр. Габрово
  1. НЧ „Гоце Делчев – 1926“, с. Кърналово, община Петрич
  1. НЧ „Габрово – 2002“, гр. Габрово
  1. НЧ „Просвета – 1908“ , гр. Златоград- Мъжка битова група „Златоград“
  1. НЧ „Христо Ботев – 1952“, с. Старозагорски бани, община Стара Загора Койчо Коев
  1. НЧ „Развитие – 1878“, с. Дълбоки, община Стара Загора
  1. НЧ „Илия Добрев – 1899“, с. Манастир, община Провадия
  1. НЧ „Пробуда – 1906“, гр. Кермен, община Сливен – за цялостно представяне
  1. НЧ „Пробуда – 1906“, гр. Кермен, община Сливен- Мъжка певческа група
  1. Пенсионерски клуб, с. Старо село, община Тутракан
  1. НЧ „Пробуда – 1906“, гр. Кермен, община Сливен -Мъжка танцова група
  1. НЧ „Пробуда“, с. Биково, община Сливен- Обичай „Пеперуда“
  1. НЧ „Отец Паисий – 1936“ и ПК „Тунджа“, гр. Сливен, кв. Речица
  1. НЧ „Настроение – 2017“ гр. Стара Загора- Концертна група – любители
  1. НЧ „Сполука -1923“, с. Пушево, община Велико Търново- Обичай „Плетянка“
  1. НЧ „Виделина 1928“ с. Кукорево, общ. Тунджа- Певческа група при ПК „Надежда“

 

28 И 29 АВГУСТ

ВТОРА СЦЕНА

ПЛАКЕТИ ЗА ПРИНОС

 

  1. НЧ „Васил Левски 1929“, с. Сталево, община Димитровград
  2. НЧ „Ахинора 2006“, с. Яворово, община Стара Загора
  3. НЧ „Христо Ботев 1927“, с. Пъстрен, община Опан
  4. Смесена фолклорна група към НЧ “Гео Милев -1893“, гр. Раднево
  5. Росица Бонева от НЧ “Гео Милев -1893“, гр. Раднево
  6. Георги Иванов от НЧ “Гео Милев -1893“, гр. Раднево
  7. НЧ „Железник 1988“, град Стара Загора
  8. Група за изворен фолклор „Пиргулянска китка“, с. Генерал Тошево, община Тунджа
  9. НЧ „Светлина 1927“, с. Жълтеш, община Габрово
  10. НЧ “Алеко Константинов – 1907“, с. Марково, община Родопи
  11. НЧ „Слънчев лъч – 1902“, с. Островче, община Разград
  12. Тракийско дружество „Странджа“ град Бургас
  13. НЧ „Съзнание 1927“, с. Връв, община Брегово
  14. НЧ „Васил Левски – Галата 1927“, град Варна, кв. „Галата“
  15. Коледарска група към НЧ “Христо Ботев -1929“, с. Младово, община Сливен
  16. ПК „Отдих“, с. Ягода, община Мъглиж
  17. НЧ „Съзнание 1871“, с. Сърнево, община Раднево
  18. НЧ „Светлина 1929“, с. Труд, община Марица
  19. НЧ „Светлина 1930“, с Чинтулово, община Сливен
  20. НЧ “Възраждане -1920“, с. Червенци, община Вълчи дол
  21. НЧ „Светлина 1928“, с. Ръжена, община Казанлък
  22. НЧ „Светлина 1910“, с. Трояново, община Раднево
  23. Мъжка фолклорна група към НЧ “Светлина 1927“, с. Тракия, община Опан
  24. Център за социална интеграция и рехабилитация гр. Сливен
  25. НЧ „Пробуждане 1870“, с. Спасово, община Чирпан

 

 

28 И 29 АВГУСТ

ПЛАКЕТИ ЗА ПРИНОС – ДЕТСКИ

 

  1. НЧ „Просвета – 1908“ , гр. Златоград- Танцова група „Акрани“
  1. НЧ „Просвета – 1908“ , гр. Златоград – Младежка фолклорна певческа група
  1. НЧ „Просвета – 1908“, гр. Златоград – Роман Романов – 16 г.
  1. НЧ „Просвета – 1908“, гр. Златоград – Антонио Пинев – 10 г.
  1. НЧ „Просвета – 1908“, гр. Златоград – Ани Коцева – 15 г.
  1. НЧ „Заря – 1902“, с. Вакарел, община Ихтиман
  1. НЧ „Иван Вазов – 1893“, с. Първомайци, община Горна Оряховица- Александър Денев – 13 г.
  1. НЧ „Родина -1860“, гр. Стара Загора – Детски-юношески народен хор „Жарава“
  1. НЧ „Зора -1982“, гр. Хасково, община Хасково
  1. НЧ „Искра -1875“, с. Стоил войвода, община Нова Загора
  1. НЧ „Искра -1875“, с. Стоил войвода, община Нова Загора – Фолклорен дует „Новозагорски славейчета“
  1. Мария Ренетева Кънчева – 10 г., с. Бяло поле, община Опан
  1. НЧ „Св. Св. Кирил и Методий“, гр. Твърдица- Гайдарска школа „Христанов“- Николай Желев
  1. НЧ „Св. Св. Кирил и Методий“, гр. Твърдица- Гайдарска школа „Христанов“ -Николай Мечев
  1. НЧ „Св. Св. Кирил и Методий“, гр. Твърдица- Гайдарска школа „Христанов“ Стоян Димитров
  1. НЧ „Св. Св. Кирил и Методий“, гр. Твърдица- Гайдарска школа „Христанов“- Петьо Павлов
  1. НЧ „Св. Св. Кирил и Методий“, гр. Твърдица- Гайдарска школа „Христанов“- Иван Карагьозов
  1. НЧ „Настроение – 2017“, гр. Стара Загора
  1. НЧ “Слънце 1928“ с. Гавраилово и НЧ „Светлина 1926“ с. Селиминово, общ. Сливен -ДЮТК „Здравец“
  1. Християн Найденов – НЧ „Настроение 2017“, гр. Стара Загора
  1. Лъчезар Трифонов – НЧ „Настроение 2017“, гр. Стара Загора
  1. НЧ „Христо Ботев – 1936“, с. Бяла, община Сливен- Танцов състав „Беленче“
  1. НЧ „Виделина – 1928“, с. Кукорево, община Тунджа – Детски танцов състав „Тракиец“
  1. НЧ „Нов път- 2011“, с. Добрич, община Димитровград – Детска фолклорна група „Добричанче“
  1. НЧ „Нов път- 2011“, с. Добрич, община Димитровград- Дует Ваня и Митко Колеви
  1.  НЧ „Заря – 1902“, с. Вакарел, община Ихтиман- Детски танцов състав „Вакарелче“
  1. Вилиана  Генова от НЧ „Георги Бакалов 1933“, Стара Загора, община Стара Загора
  1. Юлия Шопова от НЧ „Светлина 1929“, с. Труд, община Марица
  1. Станимир Кръстев от НЧ „Михал Захариев 1909“, с. Манолово, община Павел Баня

 

Близо 80 плакета и за принос в съхранението и развитието на фолклора бяха присъдени на „Богородична стъпка“ 2021

За автора
-

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>