Победа за баскетболния Берое

Берое не даде шансове на Академик Бултекс 99 и победи пловдивчани с 95:74. Така старозагорци си върнаха за тежкото поражение, което инкасираха в края на месец ноември. С успеха „зелените“ се върнаха отново на победния път, след като в предишните два двубоя отстъпиха от шампиона Балкан и Рилски спортист.

Победата изведе Берое отново на третата позиция в класирането на шампионата. След мача старши треньорът Любо Минчев изрази задоволството си от представянето на ръководения от него тим. Специалистът бе категоричен, че в основата на убедителната победа стои здравата игра в отбрана:
„Смятам, че играхме много добре, особено през първата част. Бяхме пределно концентрирани. Така не бях виждал отбора много отдавна. Смятам, че заслужено имахме комфортна преднина на полувремето. Мобилизацията бе ключът към днешния успех“, заяви Любо Минчев.
За добрата защита говори и Иван Лилов. Той коментира също, че с убедителния успех отборът се е реванширал за допуснатата загуба в Пловдив.
„Следващият двубой на Берое ще бъде на 1 февруари срещу тима на Черно море Тича във Варна.

Категория: СПОРТ