Берое отстъпи на Академик Бултекс 99

Берое отстъпи при гостуването си в Пловдив на Академик Бултекс 99 с 91:63. Старозагорци влязоха трудно в срещата и след първите десет минути изоставаха с цели 20 точки. Загубата бе втора за „зелените“ от началото на сезона и сложи край на серията от шест последователни победи.

Първите 2-3 минути на срещата двата тима бяха равностойни. След много тежки финални 5 минути на частта при 30:10 за домакините дойде и гонгът за край на периода.

Беройци опитаха с по-агресивна игра в защита да стопят изоставането още преди почивката, но успеваемостта в офанзивен план просто липсваше. При 35:20 за Академик последва кратка серия от безответни точки за домакините, които увеличиха преднината на Бултекс на 21 пункта. Любомир Минчев направи няколко промени, но картината не се промени особено. След размяна на няколко точки и за двата отбора и неуспешни последни стрелби, почивката дойде при 46:27.

Видимо разочаровани беройци излязоха пределно мотивирани да променят развоя на мача. След две успешни атаки обаче късметът и точността на старозагорци отново изневериха. С третата част завърши при 63:49 .

Надеждите на беройци за нещо повече в срещата бяха прекършени още в самото начало на последната част. Страхотната успеваемост на Бултекс от зоната на трите точки продължи с нова сила. Домакините отново възстановиха аванса си от 20 точки, а след нови две тройки и дори го увеличиха до 23. В заключителните минути Берое опита да направи загубата по почетна, но усилията на отбора не дадоха резултат. Така срещата приключи при крайното 91:63.

Категория: СПОРТ