Берое се наложи над Академик

Берое записа четвърти пореден успех в Националната баскетболна лига. Старозаорци победиха гостуващия Академик София със 103:75.

Първата част приключи при 28:13 за домакините от Берое

Вторите десет минути на двубоя започнаха отново с подчертано превъзходство на зелено-белите на почивката таблото показваше 59:37.

След подновяването на играта Академик успя да вдигне малко оборотите, но това не бе достатъчно за да намалят изоставането си.

Заключителните минути не предложиха никаква изненада и Берое продължи да води убедително в резултата. Финалната сирена дойде при 103:75.

Топреализатор на срещата стана Остин Прайс с 23 точки, 16 вкара Сашо Янев, Реджър Дауъл 13, а Трей Моузес се отличи с дабъл-дабъл от 11 точки и 14 борби. За Академик Цветомир Чернокорев вкара 18.

С този успех Берое се утвърди в челото на класирането на Националната баскетболна лига с 4 победи и 1 загуба. В следващия кръг 18 часа старозагорци имат тежко гостуване на шампиона Балкан в Ботевград.

Категория: СПОРТ