БК Берое с победа над Ямбол

Берое записа първа победа в Националната баскетболна лига. При гостуването си на Ямбол „зелено-белтие“ се наложиха с 93:82.

Първата четвърт в мача бе равностойна. Силни изяви на Иван Лилов обаче дадоха предимство на старозагорци. След 10 минути игра те водеха с 24:21.

Тимът на Ямбол се държеше на близка точкова дистанция от Берое едва няколко минути през втората част. По-високата класа на беройските състезатели си каза думата на почивката таблото показваше 37:48.

След паузата домакините вдигнаха леко оборотите и се доближиха само на 5 точки от Берое – 47:52. До края на частта момчетата на Любо Минчев достигнаха комфортните 13 точки преднина .

В заключителната четвърт играчите на Берое не позволиха никакво отпускане и крайна сметка финалната сирена дойде при резултат 82:93,

Най-добър в мача бе капитанът на Берое Сашо Янев, който се отличи с 24 точки, 9 борби и 4 асистенции. 15 точки отбеляза Реджър Дауъл, а Иван Лилов добави 13. За Ямбол най-резултатен бе Дарин Иванов с 19 точки.

В следващия кръг на 19 октомври, събота, от 18 часа Берое приема Спартак Плевен.

Категория: СПОРТ