Баскетболният Берое отпадна от ФИБА Къп

Берое отпадна в предварителния кръг на турнира ФИБА Къп. Старозагорският тим загуби реванша от холандския Лайден със 108:86, което неутрализира победата с 15 точки разлика в Стара Загора миналата седмица. Мачът започна равностойно с леко предимство за домакините.На почивката резултата бе 46:35 в полза на Лайден. След това „зелено-белите“ успяха малко да стопят изоставането си, но не достатъчно за да се стигне до обрат. През последната четвърт холандският тим отново дръпна в резултата, секунди преди края обаче резултата бе 92:77, което наложи и продължение.  Първата от допълнителните 5 игрови минути премина без кош преди Остин Прайс да отбележи два наказателни удара. За жалост холандците отговориха с две последователни забивки, и точен фаул . Последваха нови два фаула, които обаче бяха вкарани предисмтвото на Лайден стана 20 точки.До края мерникът на нашите изневери, докато холандците се възползваха от своите ситуации и спечелиха заслужено със 108:86, което им осигури място в групите на ФИБА Къп. За Берое Остин Прайс изигра силен мач, записвайки дабъл-дабъл от 22 точки и 10 борби, Иван Лилов добави 18, а Сашо Янев 17 точки.

Категория: СПОРТ