Берое се наложи над холандския Лайден с 86:71

Берое записа изключителна победа в първия си двубой от плейофа на ФИБА Европа срещу холандския Лайден. Старозагорци надделяха над своя противник с 86:71. Победата бе изкова с невероятна игра на момчетата в зелен екип през втората част. Триумфът е исторически за отбора във ФИБА Европа.

Първите точки в срещата отидоха в актива на холандците. След размяна на няколко коша беройци успяха да отворят преднина от 6 пункта Успешна стрелба от тройката обаче показаха и играчите на Лайден. Частта все пак отиде в актива на Берое – 29:24.

Баскетболистите на старозагорския отбор влязоха по-концентрирани и в началото на втората част. Лайден обаче отговори с изключително успешни стрелби ,което доведе до 49:52 на полувремето в ползва на гостите.

Здрава защита и разумна игра в нападение доведоха до бързо наваксване на изоставането от „зелените“. и това даде резултат. 73:62, 11 точки преднина и невероятна атмосфера сред публиката.

Силни първи секунди за тима на Лайден в началото на последната четвъртина създадоха усещането, че беройци навлизат в игрова дупка. Всякакви съмнения за превъзходството на зелените обаче бяха развенчани от тройка на Остин Прайс. Това попадение уби окончателно устрема на холандския отбор. Гостите започнаха да грешат в нападение, а Берое се възползва по най-добрия начин. Точно 5 минути преди финалния гонг „зелените“ водиха с 14 точки – 80:66. В следващите 2 минути успеваемостта и на двата отбора рязко спадна. Тройка за зелените и 4 точки за Лайден доведоха до 83:71 точно 60 секунди преди края.

Категория: СПОРТ