Берое и Балкан решават финалиста в пети мач

Балкан победи Берое със 110:91. По този начин ботевградчани изравниха резултата в серията на 2:2

Домакините започнаха ударно двубоя и до края на първата част поведоха с 31:18

В началото на вторите 10 минути старозагорци съкратиха аванса на своя съперник в рамките на 9-10 точки. Почивката дойде при 56:47 за Балкан.

Статистиката на полувремето показа сериозна преднина за домакините при успеваемостта в стрелбата. Цели 68% от изстрелите на домакините от двете точки и 58% от трите са намерили целта, докато при Берое този показател съответно показва 50% и едва 35% при тройките.

Третата част стартира изключително динамично и за двата отбора и завърши с три токи разлика -70:67.

Всички надежди на старозагорци за нещо повече приключиха в самото начало на 4-та част, когато Балкан влезе в успешна серия от стрелби. Последният сигнал настъпи при 110:91.

Берое и Балкан ще излязат в пети решителен мач на 16-ти май от 19:00ч. в спортна зала „Стара Загора“.