Берое загуби от Левски Лукойл в мач от НБЛ

Загуба записа Берое при гостуването си на Левски Лукойл в дербито от 23 кръг на Националната баскетболна лига. В много интересен и резултатен двубой беройци отстъпиха с 94:96 с кош в последните секунди на срещата.

Старши треньорът Любо Минчев стартира с леко нетрадиционна петица. Освен титулярните гардове и основни реализатори на тима Конър Франкамп и Трентън Когинс, двубоя започнаха още капитанът Тихомир Желев и центровете Станислав Ваклинов и Терънс Дженинг. Това се наложи до голяма степен заради отсъствието поради травми на Николай Стоянов и Джеймс Уайт. Основните опции от пейката бяха Пол Милър и Сашо Янев.

Мачът стартира по-добре за домакините, които поведоха с 8-0, преди Дженингс да вкара първия кош за Берое едва след 3 минути и половина игра. Последваха равностойни минути, но с няколко точни попадения в последните мигове на първата част, Лукойл поведе с 30:19

За съжаление  Берое не успя да спечели  мача . Така двубоят завърши 96:94 за Левски Лукойл.

Конър Франкамп бе над всички в мача с цели 36 точки и 4 асистенции. С 20 точки и 5 асистенции се отличи Тре Когинс, а Сашо Янев вкара 10 и се пребори за 7 борби.

С тази загуба вече е ясно, че Берое няма как да измести Левски Лукойл от лидерското място в редовния сезон на шампионата. Столичани вече са с 19 победи и 2 загуби, а беройци са втори с 15 успеха и 5 поражения.

На Берое предстои Финалната четворка в Балканската лига в събота и неделя. В следващия кръг от Националната баскетболна лига старозагорци приемат Спартак Плевен на 11 април, четвъртък, от 19 часа.

Категория: СПОРТ