Берое загуби и втората четвъртфинална среща и приключи сезона

Баскетболният Берое отпадна от четвъртфиналите в НБЛ след като загуби и втория двубой срещу тима на „Рилски спортист“ с 80:70.

Самоковци започнаха мача със серия от 15-8 и останаха напред до края на първия период, въпреки че съперникът се приближи само на две точки при 18-20. Страхотна серия  Рилецо изведе отбора далеч напред на почивката при 45-30. Разликата остана стабилна дълго през третата част, но в последните две минути от нея Берое се приближи само на пет точки, оставяйки си шанс за обрат в края. Рилски спортист изигра стабилна последна част и изведе мача до победа, за да сложи край на серията.

Така сезонът за старозагорци приключи. Вижте равносметката на старши-треньора на „зелено-белите“ Любомир Минчев.

Категория: СПОРТ