Берое отпадна от турнира за Купата на България

Берое изигра изключително драматичен и оспорван двубой срещу Академик Бултекс 99 в Стара Загора. „Зелено-белите” загубиха с минималната разлика от две точки и отпаднаха от турнира.

Старозагорци поведоха убедително в първата четвърт след невероятна игра на Майк ди Нуно, който вкара 5 тройки. Първите 10 минути завършиха с 31:26 в полза на домакините от Берое.

През втората четвърт обаче се стигна до пълен обрат и гостите от Пловдив поведоха на полувремето с 48:46 .

След почивката разликата в полза на Академик Бултекс набъбна. Благодарение на Тихомир Желев и Майк ди Нуно, беройци отново скъсиха дистанцията в края на частта.

Последната четвърт бе белязана от неприятна сцена . Майк ди Нуно бе дисквалифициран след конфронтация с Димитър Димитров, който също напусна с 5 лични нарушения.

Момчетата на Любо Минчев до последно не се предадоха и последните две минути нажежиха атмосферата в залата.

Секунди преди края Берое поведе с точка , но в крайна сметка отпадна с 81:79.

Ди Нуно завърши с 30 точки за Берое, дабъл-дабъл добави Александър Янев – 16 точки и 12 борби, а Евгени Хаджирусев завърши с 14 точки.