Берое отстъпи в Самоков

Берое отстъпи при гостуването си на Рилски Спортист с 96-88. След двубоя старозагорци остават шести в класирането с пет победи и седем загуби.
След обрати и изравнявания първата четвърт завърши с равенство 27-27. До почивката Рилски започна постепенно да трупа преднина, като тя бързо стана двуцифрена, а след силни последни минути на първото полувреме скочи до близо 20 точки.
След подновяването на играта разликата стигна и тази граница, но в края на третата част Берое успя да компенсира малко и се приближи на 11 при 63-74. Гостите от Берое не се предадоха и отново направиха мача интересен, приближавайки се само на 3 точки при две минути до края, но самоковци удържаха победата в последните атаки.
За Берое Майк ДиНуно избухна с 38 точки след 11/18 от тройката и добави 8 асистенции и 7 борби, а с 20 точки и 6 борби се отчете Александър Янев.
В следващия кръг а Берое посреща Балкан в Общинска спортна зала Стара Загора.

Категория: СПОРТ