Домакинска загуба за баскетдамите на Берое в Адриатическата лига

Берое Стара Загора загуби като домакин от черногорския Будучност с 59-81 в мач от седмия кръг в група А от редовния сезон на Адриатическата лига за жени. Гостите водиха през целия мач и не дадоха шанс на българския отбор, който претърпя пето поражение, а до момента има две победи. Будучност пък продължава да е едноличен лидер в групата със 7 победи и без загуба.

През първите 15 минути от мача отборите бяха доста равностойни, въпреки че гостите бяха напред в резултата през по-голямата част от тях. До почивката те успяха да задържат по-стабилна разлика за 40-29. Будучност изигра отлична трета част, в която направи разликата над 20 точки и предреши мача, а до края запази стабилен аванс.

За Берое Бритни Райт записа дабъл дабъл от 15 точки и 13 борби, а Тиара Банкс добави 11 точки и 14 борби.

В следващия кръг Берое посреща Цървена Звезда.