„Берое“ записа категорична победа на старта на НБЛ

„Берое“ записа категорична победа на старта на национална Баскетболна лига.“Зелени-белите“ се наловиха над Спартак Плевен със 104-83 в първия кръг от редовния сезон на първенството.
Провелият се в зала „Балканстрой“ двубой започна с много силна първа четвърт за момчетата на Любо Минчев – преднината им бе двуцифрена 24:13.
Разликата продължи да се увеличава и още преди почивката стигна цели 20 точки за 47-27. През третата част темпото се запази, а Берое продължи да контролира мача за да стигне до почти 30 точки аванс – 79-50. В началото на последната десетка домакините стопиха част от дефицита си, но до края старозагорския тим  остана с над 20 точки напред и си тръгна с победата.
Най-резултатен за „Берое“ бе Алекс Дейвис с 25 точки , Александър Янев добави 17, а Джош Паркър – 16 точки и 5 асистенции.

Категория: СПОРТ