Приключи държавният турнир по стрела „Стоян Пенчев“

Държавен турнир по спортна стрелна „Стоян Пенчев“ по стрелба с пневматично оръжие се проведе в Стара Загора през уикенда. Надпреварата бе за всички възрасти. Участие взеха четиридесет състезатели от седем клуба на
Българския Стрелкови Съюз и един център за работа с деца.
При момчетата с пистолет шампион стана Вацлав Стоянов от КСС „Августа 1992 “. Мадлен Христова от „Диана“ Ямбол триумфира при момичетата.Първа при девойките е Гергана Колева от Локомотив – Русе.Петко Турлаков от Диана – Ямбол извоюва медала при юношите.
При мъжете с пистолет шампион стана Николай Колев от АП Спорт – Велико Търново с 568 точки , а на второ
място с 565 точки остана представителят на КСС „Августа 1992“ Георги Кочеренко.
За втри път се проведе и дисциплината стрелба с пистолет след загасяне
на осветлението , победителят беше определен след отпадане на състезателите по най-слаб
резултат. Победи Дончо Дончев от Тракия – Пловдив , втори остана Борис Кукучев от Несебър , а на трето място се класира Тошко Тенев от „Августа 1992“.
При стрелба с пушка победители в съответните групи са Иван Даракчиев от КСС „Августа 1992“ следван от Илиян Иванов.При девойки, юноши и мъже победители са представителите на клуб „Севтополис“ Казанлък.