Гимнастички на СКХГ „Импала“ спечелиха 18 медала на международен турнир

Старозагорските гимнастички от СКХГ „Импала“ се представиха отлично на международен турнир по художествена гимнастика, който се проведе в Малта.В надпреварата взеха участие състезателки от 18 клуба от 14 държави.
Възпитаничките на старши-треньора Петя Петкова извоюваха общо 18 медала- 13 златни, 3 сребърни и 2 бронзови.
Шампионки станаха ансамблите при девойки младша възраст и девойки старша възраст.
В многобоя със злато се отличиха Камелия Ослиева, Паола Гергиева, Ивайла Пачова. Виктория Пенева и Аделина Загорова се окичиха със сребърните медали.На отделните уреди втора на бухалки стана Нелина Колева, следвана от Ивелина Панайотова, която се класира трета и на съчетание с топка.
Турнирът в Малта бе уважен и от от президента на островната държава г-жа Мари Луиз Корейло.
Следващото състезание, на което ще вземат участие старозагорските грации ще се състои в края на месец септември в Панагюрище.