Добър старт на сезона за ЖФК „Берое“

Женският футболен отбор на Берое стартира сезона с убедителна победа. Старозагорки се наложиха над ЖФК Варна с 5:1. Момичетата на Диана Колева диктуваха събитията на терена през всичките 90 минути и не оставиха шанс на съперничките си.

Новото попълнение на Берое Даниела Мореева откри резултата с удар в 12-ата минута, но девет минути по-късно гостите изравниха чрез Йоана Томова. В 32-ата минута капитанката на Берое Нина Георгиева вкара за 2:1, след като от малък ъгъл прехвърли вратарката на ЖФК Варна.
В 59-ата минута Силвия Кефалова се измъкна от защитата на варненки и сама срещу вратарката покачи на 3:1. Две минути по-късно Кефалова асистира на Нина Георгиева, която се разписа за втори път покачвайки на 4:1. Крайното 5:1 в полза на „зелено-белите“ оформи друго ново попълнение – Йоана Георгиева, разписвайки се в 79-ата минута.
В следващия кръг беройки гостуват на новакът в групата Риал (с. Ковачевчи).

Категория: СПОРТ