Медали за старозагорските лекоатлети

Състезателите на СКЛА „Берое“ спечелиха да медала на държавното първенство по лека атлетика.Състезанието за юноши и девойки до 18 години се проведе в София на националния стадион „Васил Левски“.
Старозагорският клуб е представен от 14 състезатели в отделните дисциплини. При юношите на 400 метра Александър Стайков се класира за финала с второ време от квалификациите.Във финалното бягане завърши с бронзов медал.
Алекс Йорданов и Живодар Костов също участваха на финала и завършиха съответно на пето и шесто място.
В щафетата 4х400 метра юношите на старозагорският отбор спечелиха сребърен медал. На 400 метра при девойките представителките на „Берое“ Евгения Тодорова и Диана Димитрова заеха съответно шесто и седмо място.
В скока на височина Пламена Донева завърши на шесто място Михаил Христов също се класира шести в тази дисциплина.
Този уикенд във Велико Търново. Ще се проведат държавните първенства по лека атлетика за мъже, жени, момчета и момичета под 16 години.