Баскетболният „Берое“ започна със загуба финалната серия в НБЛ

Баскетболистите на „Берое“ загубиха първия двубой от финалната серия в НБЛ. Момчетата на Любо Минчев отстъпиха на „Лукойл Академик“ с 81:96.
Срещата в Правец бе изключително оспорвана.
Двата тима изиграха равностойна първа и втора част, като на няколко пъти си разменяха лидерството с минимална преднина.
В края на първата част „беройци“ водеха с 22:18. ,а на почивката се оттеглиха с преднина от 3 точки при 42:39.
За съжаление през второто полувреме „зелено-белите” се поддадоха на напрежението и не успяха да се справят с агресивната игра в защита на съперника.
Шампионите от „Лукойл“ натрупаха солиден аванс и в крайна сметка измъкнаха победата, за да поведат с 1-0 във финалната серия.
За „Берое“ Аарън Джоунс се отчете с дабъл-дабъл от 19 точки и 10 борби, докато Брандис Райли-Рос вкара 17 пункта.
Дани Гибсън бе най-резултатен за домакините с 22 точки, а 19 добави бившият играч на „Берое“ Павлин Иванов.
Следващият мач от серията ще се играе утре 24 май отново в Правец.

Категория: СПОРТ