Над 200 гимнастички взеха участие на международен турнир по художествена гимнастика за Купа „Импала“

Над 200 гимнастички взеха участие в 15-тото издание на международния турнир за Купа „Импала“. Надпреварата се проведе в Стара Загора и бе официално открита от заместник-кмета на Стара Загора Красимира Чахова.
Престижната надпревара бе за всички възрастови групи.Участие взеха 14 отбора от страната, международното участие бе представено от клубове от Гърция, Белгия , Италия.
Старозагорският клуб домакин „Импала“ се представи изключително добре .Възпитаничките на старши-треньора Петя Петкова спечелиха общо 40 медала – 24 златни , 11 сребърни и 5 бронзови.
Абсолютна шампионка при жените стана Ася Иванова с 4 златни медала.При девойките старша възраст Деница Стефанова извоюва 3 златни медала.Впечатляващо се представи и Виктория Пенева при девойките младша възраст отново с 3 златни медала, следвана от Аделина Загорова.Ивайла Пачова е първа на републиканското класиране с 3 титли.При най-малките шампионка стана Димана Стоянова.