„Берое“ отстъпи на „Академик Бултекс 99“

Баскетболистите на „Берое“ отстъпиха на „Академик Бултекс“ със 77:89 в двубой изигран в Пловдив.
В първите две части двата тима успяха да си разделят успеха.Домакините от Академик спечелиха минимално първите 10 минути с 24:23. Точка повече отбеляза „Берое“ във втората част – 16:15. Така на полувремето резултатът бе равен – 39:39.
Ключова за крайния изход обаче се оказа третата четвърт, в която тимът на домакините отбеляза 31 точки. В нея „зелено-белите“ така и не успяха да противодействат на добрата стрелба от далечно разстояние на Академик Бултекс 99.Последната четвърта част приключи с равенство – 19:19. Най-резултатен за „Берое“ бе Брандис Райли Рос с 21 точки, 19 добави Шейн Гибсън.
В следващия кръг на НБЛ „зелено-белите“ са домакини на Балкан (Ботевград), срещата ще се играе на 11 февруари от 18.00 часа в зала ДЗУ. Преди това обаче момчетата на Любо Минчев ще гостуват на македонския „Фени Индъстри“ в мач №2 от втората фаза на Балканската лига.Двубоят ще се проведе утре от 20 часа българско време.

Категория: СПОРТ