Баскетболистките на „Берое“ надиграха „Нефтохимик“

Старозагорските баскетболистки реализираха шеста победа в родното първенство.“Берое“ се наложи над „Нефтохимик“ със 73:56.
Момичетата на Таня Гатева започнаха силно мача и поведоха с 12 точки разлика през първата част – 16:4 я поддържаха до нейния край. Бургазлийки спечелиха втората части стопиха пасива си до пет точки след края на първото полувреме – 37:32. Но след почивката „беройки“ отново дръпнаха в резултата и до края на мача не оставиха съмнения че напълно заслужават победата. В класирането „Берое“ вече е на второ място в класирането с равен брой точки с Монтана .
Най-резултатна за старозагорския тим бе американката Келинда Закъри с 19 точки.
В следващият кръг от шампионата „Берое“ гостува на „Хасково 2012“.