Баскетболният „Берое“ се наложи над „Сутиеска“ в Балканската лига

Баскетболният „Берое“ записа убедителна победа над отбора на „Сутиеска“ със 104:76.
Срещата бе от втората фаза на Балканската лига и се изигра в Общинска спортна зала „Стара Загора“.
Успехът дойде след изключително силни втора и четвърта част за за старозагорския тим
В първата четвърт играта бе равностойна – 27:27. След това „зелено-белите” вдигнаха оборотите и водени от Тихомир Желев направиха серия от 12:2 във втората част.
Това им осигури за първи път в двубоя двуцифрен аванс – 39:29.
На полувремето пък предимството на домакините бе 14 точки – 55:41.В третата част момчетата на Любо Минчев отстъпиха още в началото и до края бяха догонващи в резултата. В началото на последната част играчите на „Берое“ отново се мобилизираха и направиха разликата над 20 точки, което на практика показа и изхода от срещата.
Следващият мач на „Берое“ в група С на Балканската лига е на 7 февруари, когато „зелено-