Баскетболният „Берое“ с първа домакинска загуба

Баскетболистите на „Лукойл Академик“ победиха „Берое“ като гости с 87:80 в двубй от Национална баскетболна лига.
Изходът от срещата в общинска спортна зала „Стара Загора“ обаче се реши едва в последната минута.
Двата тима изиграха добро първо полувреме ,като в края на частта „Лукойл Академик“ се оттегли с две точки аванс –17:19.
Във втората част старозагорци допуснаха серия от грешки и позволиха на гостите да излязат напред в резултата.
Играчите на Лукойл успяха да вкарат две тройки повече от „зелено-белите” и на почивката авансът им бе осем точки – 34:42.
След почивката тимът на „Лукойл Академик“ успя да стигне до
двуцифрен аванс в своя полза. Силни изяви на Тихомир Желев обаче задържаха „Берое“ в играта и след успех за домакините в тази част авансът на „Лукойл“ бе само 6 точки – 57:63.
Развръзката на двубоя дойде в последните 10 минути. Водени от Желев домакините успяха да стопят разликата и дори поведоха в средата на частта. Последва нов обрат и в крайна сметка гостите от „Лукойл Академик“ стигнаха до победа.
След дербито с “Лукойл Академик“ баскетболистът на „Берое“ Аарън Джоунс попадна в идеалната петица на Националната баскетболна лига за 16-я кръг в шампионата.

Категория: СПОРТ