Баскетболният „Берое“ с убедителна победа над „Теодо“

„Берое“ разгроми черногорския „Теодо“ с 94:72 в двубой от група А на Балканската лига и гарантираха участието си в следващата фаза на турнира.
Момчетата на Любо Минчев изиграха страхотно първо полувреме, като още след първата четвърт си осигуриха добър аванс след успех с 31:15. „Зелено-белите“ останаха концентрирани и през вторите 10 минути и увеличиха аванса си на 26 точки– 63:37.
След почивката гостите от „Теодо’ успяха да намалят разликата на 20 точки, но „беройци“ не допуснаха повече от това и постигнаха убедителна победа
Най-резултатен за „Берое“ стана Шейн Гибсън със 17 точки, като добави и 5 асистенции.
Брандис Рейли Рос се включи с 15 плюс 5 борби и 4 асистенции, а Омари Гудул имаше 14 точки.
Последният двубой на Берое в група А на Балканската лига е след седмица ,когато в общинска спортна зала „Стара Загора“ гостува тимът на „Куманово“ Срещата е на 24 януари от 19.00 часа.