Баскетболистите на „Берое“ с победа във Варна

Баскетболният „Берое“ се наложи кат гост с 86:63 над тима на „Черно море Тича“ Срещата започна равностойно, но „беройци“ взеха инициатива и в края на първата четвърт водеха с 5 точки – 26:21. Момчетата на Любомир Минчев продължиха да доминират и през втората четвърт и се оттеглиха на почивката с аванс – 46:39
През второто полувреме „зелено-белите“ продължиха със силната си игра , като на моменти преднината им достигаше дори 20 точки. В крайна сметка финалът дойде при резултат 86:63 в полза на „Берое“.
Най-резултатен за старозагорци бе Омари Гудул със 17 точки, към които добави и 5 борби. 12 пункта отбеляза Шейн Гибсън, а с по 11 се включиха Пламен Алексиев, Тихомир Желев. За домакините Станислав Цонков отбеляза 22 точки и хвана 7 борби, а с 10 плюс 5 се отчете Никола Джурич.
С успеха във Варна „зелено-белите” вече имат шест победи в шампионата и запазват второто си място във временното класиране Следващият двубой на Берое в НБЛ ще на 22 декември, когато в Стара Загора ще гостува Левски. Срещата е от 19.00 часа в зала ДЗУ.

Категория: СПОРТ