БК“Берое“ победи КК“Кожув“ в среща от Балканската лига

Баскетболния „Берое“ победи КК“Кожув“ с 91:85 в домакински двубой от 6-ти кръг на Балканската лига.
Срещата започна със силна първа четвърт за старозагорския тим -34:22.В средата на втората част разликата достигна 23 точки в полза на „зелено-белите“ – 49:26. Няколко успешни стрелби от тройката на играчите на КК“Кожув“ успяха да намалят пасива им до 11 точки малко преди почивката. Тя обаче дойде с аванс от 14 за Берое – 56:42.След почивката гостите успяха да намлят разликата , но домакините от „Берое“ все пак запазиха преднината си и срещата завърши с 91:85.
Така „Берое“ вече има четири победи в надпреварата и се утвърди в топ 4 на класирането на групата. Именно първите четири отбора от всяка група ще продължат във втория етап на надпреварата през 2017 г. Евентуален успех над „Башкими“ следващата седмица ще гарантира мястото на тима в следващата фаза.