Баскетболистите на „Берое“ отстъпиха на „Лукойл Академик“

„Берое“ записа второто си поражение в Национална Баскетболна Лига. Старозагорският тим отстъпи като гост със 72:82 на шампиона „Лукойл Академик“.
Двубоят в Правец започна лошо за „Берое“ след като в първите малко повече от две минути тимът натрупа пасив от 10 точки – 12:2. „Зелено-белите“ обаче заиграха по-концентрирано и на самия финал на първите 10 минути след добри изпълнения на Шейн Гибсън и Николай Николов достигнаха до равенство.
Във втората част момчетата на Любо Минчев за първи път поведоха в резултата и след оспорвана игра се оттеглиха на почивката с аванс само от една точка – 46:45.
След почивката битката между двата тима продължи.Домакините записаха силна серия , но няколко минути преди края на тази част „Берое“ постигна най-големия си аванс в срещата.
Последната част се оказа тежка за старозагорския тим. Играчите на „Лукойл Академик“ отново записаха силна серия и до края на двубоя не позволиха изненада и стигнаха до първи успех с 82:72.
Следващата седмица „Берое“ приема „Академик Бултекс 99“ в среща от 8-я кръг на първенството. Двубоят е на 3 декември от 18.00 часа в зала ДЗУ.

Категория: СПОРТ