Баскетболистките на „Берое“ победиха „Плейоф“ в Адриатическата лига

Отборът на „Берое“ Стара Загора“ при жените се наложи с 58:52 над босненския „Плейоф“ в среща от Адриатическата лига.Двубоят се проведе в Сараево.
Мачът започна много добре за старозагорки, които поведоха с 13 :1 до 6-тата минута, но до края на първата част домакините стопиха разликата до 3 точки.
Във втората четвърт босненки успяха да обърнат резултата, като се възползваха от грешки в запитата и нападението на ?зелен-белите“.
Двата тима се оттеглиха в почивката с разлика 1 точна в полза на „Плейоф“.
в средата на третия период авансът им достигна до 7 точки при 38:31. Старозагорки обаче успяха да изравнят преди последната част. Тя премина изцяло под диктовката на българките, които със стабилна игра натрупаха преднина и двубоят завърши с победа за „Берое“
Най-резултатна за „Берое“ бе Моник Рийд с 16 точки.
Следващата седмица старозагорки посрещат тима на „Кралево“ в среща от 4-ти кръг на Адриатическата лига.