БК „Берое“ с поредна победа в Балканската лига

Баскетболният „Берое“ все още е непобеден в Балканската лига. Старозагорци записаха трета поредна победа в шампионата,като се наложиха над „Башкими“ Призрен със 72:63.
Срещата се изигра в общинска спортна зала Стара Загора.
Домакините от „Берое“ откриха резултата в първата част, която бе доста динамична и с непрекъсната смяна на лидерството. Все пак „зелено-белите“ се оттеглиха с точка аванс 17:16. Във втората част баскетболистите на „Берое“ вдигнаха оборотите и увеличиха преднината си, като до почивката разликата бе 12 точки- 39:27.
През третата и четвъртата част „Зелено-белите“ не изпуснаха предимството си макар, че гостите успяха да намалят разликата.В крайна сметка двубоят завърши със 72:63 в полза на „Берое“.
Най-резултатен за старозагорци бе Шейн Гибсън с 15 точки. 14 добави Омари Гудул,а 12 Аарън Джоунс.
Следващата седмица „беройци“ гостуват в Тиват на местния „Теодо“.Преди това обаче им предстои среща от Национална Баскетболна Лига.