Баскетболистите на „Берое“ с първа загуба за сезона

Баскетболният „Берое“ отстъпи на „Левски“ в двубой от втори кръг на национална баскетболна лига.Това бе първо поражение за „зелено-белите“ от началото на сезона.
„Сините“ изиграха силна първа част, спечелена с 21:13. Берое обаче се върна в мача след страхотна втора част, завършила с успех 32:20. Така старозагорци се оттеглиха на почивката с преднина от 4 точки – 45:41.
Още в първите минути след паузата обаче „Левски“ успя да стопи този аванс и да обърне резултата отново в своя полза Последва нов обрат, този път в полза на „Берое“ за Силни минути на „сините“ обаче доведоха до нова разлика в полза на домакините от „Левски“ .
След серия от обрати третата част приключи при 62:60 в полза на старозагорци.
В последната четвърта част Левски успя да дръпне със седем точки – 76:69.
По-малко от минута преди края обаче „Берое“ се върна в мача и изравни за 79:79. В крайна сметка домакините излязоха напред в резултата и оформиха крайното 85:81.
Най-резултатен за „Берое“ Стипе Тесия с 21 точки. За Левски с 37 точки се отчете Павел Иванов.

Категория: СПОРТ