БК „Берое“ започна с победа участието си в НБЛ

Баскетболистите на „Берое“ постигнаха убедителна победа в първия двубой от Национална баскетболна лига. Старозагорският тим се наложи над съперника си „Черно море Тича със 79:62 в среща изиграна в Общинска спортна зала Стара Загора.
В първите минути на двубоя гостите от Варна започнаха убедително , но до средата на тази четвърт домакините обърнаха резултата в своя полза. Последва нов обрат този път в полза на Черно море и все пак „Берое“ спечели първата част с 23:20.Гонитбата в точките продължи и през втората четвърт, но до полувремето преднината на „зелено-белите“ бе 16 точки.След почивката „Берое“ запази преднината двубоят завърши с резултат 79:62.
Следващата седмица „зелено-белите“ гостуват на Левски в София, преди това обаче на тима предстои и гостуване в Гевгелия за среща от група А на Балканската лига. Съперник е тимът на „Кожув“, а двубоят ще се изиграе на 18 октомври.

Категория: СПОРТ