Баскетболният отбор на „Берое“ приключи участието си в НБЛ

Баскетболният отбор на „Берое“ приключи участието си в Национална баскетболна лига през този сезон след като отстъпи в плейофите на тима на „Спартак“ Плевен със 79:73. Двата отбора изиграха две срещи преди това, като си размениха по една победа и всичко се реши в последния трети двубой, провел се в общинска спортна зала „Стара Загора“.
Решаващият сблъсък започна отлично за „зелено-белите“ и те затвориха първата четвърт с 9 точки преднина. През втората четвърт обаче плевенчани вдигнаха оборотите и успяха да изравнят на полувремето 38:38.
След почивката гостите от „Спартак“ поведоха в резултата и въпреки усилията си старозагорци не успяха да стигнат до обрат и загубиха със 79:73. За „Берое“ със 17 точки се отчете Александър Тодорович, с 12 завърши Станислав Ваклинов, а Тихомир Желев с 11. Най-резултатни за тима на „Спартак“ бяха Герасим Николов с 23 точки и Самуел Франсис с 22.

Категория: СПОРТ