Баскетболистите на „Берое“ записаха поредна победа в Национална баскетболна лига

Баскетболният отбор на „Берое“ записа поредна победа в Национална баскетболна лига. В среща от 23-тия кръг на шампионата „зелено-белите“ се наложиха над тима на Черно Море Порт с 80:60.
Двубоят не започна добре за старозагорци, като в първата четвърт изоставаха със 7:16. През втората четвърт „беройци“ намалиха разликата , но въпреки това варненския тим запази преднината си. След почивката момчетата на Любомир Минчев успяха да вдигнат оборотите и обърнаха резултата в своя полза, а до края на срещата старозагорци натрупаха аванс и двубоя приключи с резултат 80:60 за домакините. Най-резултатни за „Берое“ бяха Александър Тодорович, Аштън Мур и Мартин Раднев.
В следващият кръг старозагорци посрещат тима на „Спартак“ Плевен, но преди това на „зелено-белите“ им предстои втори полуфинален сблъсък от Балканската лига, Съперник отново ще е тима на „Сигал“, а срещата ще се играе на 30 март в Прищина.