БК “Берое“ с поредна победа

Баскетболният отбор на „Берое“ записа категорична победа над „Черноморец“ Бургас в двубой от 22-рия кръг на Национална баскетболна лига. “Зелено-белите“ се наложиха над „Черноморец“ Бургас с 96:62 и по този начин се изравниха с „Балкан“ в битката за второто място.
Двубоят в Бургас не започна добре за старозагорци, като в началото изоставаха с 5 точки, но в последствие вдигнаха оборотите и записаха минимална преднина. Втората четвърт отново завърши с успех за „Берое“ и на полувремето резултатът бе 45:40. След това добрата серия продължи до оформянето на крайния резултат – 96:62.
Най-резултатен за “беройци“ бе Александър Тодорович с 22 точки. С добър актив се отчетоха още Еврик Гари и Тихомир Желев.
В следващата среща от Национална баскетболна лига „Берое“ ще е домакин на „Черно море“ , а двубоя ще се състои на 25 март. Преди това обаче момчетата на Любомир Минчев ще посрещнат „Сигал“ в първия полуфинален сблъсък от Балканската лига. Срещата ще се играе на 23 март в общинска спортна зала „Стара Загора“.

Категория: СПОРТ