Турнир по тенис на маса за 5-ти октомври

Турнир по тенис на маса по случай празника на Стара Загора се проведе в спортна зала „Иван Вазов“. В надпреварата, която включи състезание за различните възрасти, както и открит турнир, участие взеха над 75 професионалисти и любители на спорта.

В първия ден от надпреварата по тенис на маса, организирана от Община Стара Загора и местния СК „Торнадо“, се проведе турнира за различните възрастови групи. В състезанието до 39 години най-добре се представи Илиян Дойчев от Стара Загора, който спечели първото място побеждавайки няколко професионални състезатели. До 49 години първи стана Тихомир Мичев от Варна, а при ветераните до 59 на първа позиция се класира Любомир Янакиев от Дупница. При най-големите до 69 години турнира бе спечелен от Борис Червенков от Балчик. При двойките до 40 години първото място бе за Георги Христов и Цветан Цонев от София, а представителите на домакините Златин Пенчев и Ангел Гюзлев останаха втори. Надпреварата за двойки над 40 години бе спечелена от тандема Тихомир Мичев/Любомир Янакиев.

През втория ден се проведе и открития турнир за професионалисти и аматьори. В него отново най-добре се представи Илиян Дойчев от Стара Загора, който триумфира с първото място. На втора и трета позиция останаха Божидар Генчев от Габрово и Борислав Вълчев от Димитровград.

Категория: СПОРТ